Novinky

24.1.2014 Dopracovanie možnosti vzdialeného dohľadu cez internet pomocou pripojenia do 3G GSM siete priamym napojením android zariadenia (smart telefón, tablet) na regulátor pomocou USB kábla.

22.3.2012 Prepracovanie OpenTherm+ na prácu so 100 parametrami. Doplnenie možnosti spojenia cez internet na 3 nezávisle prednastavenia adries a portov. Doplnenie možnosti ročných - dňových štatistík o uchovávanie parametrov zo systému OpenTherm+. Doplnenie podmienky INTERVAL pomocou ktorej je možné jednoducho voliť časové interval, a tým možnosť optimalizovania počtu podmienok. Doplnenie podmienky „TRUE“ pri ktorej sa stále vykoná nastavenie zvolených výstupov. Skalibrovanie prepočtu čidiel PT1000 polinomickou rovnicou druhého stupňa, čím sa dosiahla lepšia presnosť v celom rozsahu teplôt.

23.11.2011 Prepracovanie podpory OpenTherm+ na systém Gateway s podporou OT+ priestorových termostatov s voliteľnou prioritou riadenia cez HG napríklad len UK okruhy alebo TUV alebo všetko... Ďalej na možnosť hlavného riadenia bez OT+ priestorových termostatov, a v konečnom dôsledku monitoring a diagnostika SLAVE a MASTER OT+ zariadení. Doplnenie monitoringu pre zobrazovanie výmeny všetkých (každý prenos) dát na zbernici. Možnosť testovať diagnostikovať SLAVE (kotle) na ľubovoľný príkaz. Doplnenie sledovania až 91 parametrov OT, napríklad počet štartov horáku, čas práce čerpadiel atď...

25.10.2011 Prepracovanie podpory OpenTherm+ možnosť odsledovať a riadiť systém až podľa 37 parametrov OpenTherm+.

08.10.2011 Doplnenie do MaR House Guard možnosť pracovať s čidlami NTC a to rady NTC10K, NTC5K a NTC1K.

19.7.2011 Doplnenie do MaR House Guard v nastavovaní podmienok práce, pri nastavení výstupov a iných možností sa rozšírila možnosť nastavenia hodnoty konštanty o možnosť nastavenia posunu konštanty o zvolenú hodnotu.

13.7.2011 Doplnenie do MaR House Guard možnosť merania teploty senzorom NTC 10K. Senzor sa stáva súčasťou („štandardom“) väčšiny MaR systémov. Samotné vlastnosti senzora umožňujú meranie teploty z dobrým rozsahom teplôt pri dosiahnutí dobrej presnosti merania. Možnosti definovania každého z 32 vstupov sa rozšírili až na 11 ľubovoľne predvolených typov, ( teplota HG11083, teplota PT1000, teplota DS18S20, teplota NTC-10K, svetelnosť, tlak, vlhkosť, prítomnosť napätia, veľkosť napätia, veľkosť prúdu a logické stavy).

1.7.2011 Doplnenie do MaR House Guard možnosť merania veľkosti napätia a možnosť merania veľkosti prúdu. Rozsahy pre merania napätia sú od 0,0 V až do 1000,0 V, podľa použitého jednoduchého vstupného deliča. Identicky pre meranie prúdu 0,0 A až do 1000,0 A. Ďalej je do systému zakomponovaná aj možnosť matematicky kalkulovať ( +, -, *, / ) so všetkými vstupnými informáciami a porovnať ich s hodnotami. Dané možnosti rozširujú MaR napríklad o riadenie podľa výkonu (U*I), ďalším príkladom môže byť sledovanie napätia pri nabíjaní alebo sledovanie napätia pri zapnutí náhradného zdroja, alebo prúdová ochrana na výstupe atď. Alebo v solárnych elektrárňach je dôležité sledovať veľkosť napätia alebo prúdu alebo vlastne výkonu a následne postupne alebo kaskádovo pripájať, odpájať moduly solárnych polí. Vyžitia sú ľubovoľné. Môžeme pracovať s kvadrátom teplôt atď...

2.6.2011 Doplnenie do MaR House Guard možnosť merania ďalších 5 energii. Možnosť merania elektrickej energie, meranie množstva (napr. vody) a meranie prietoku. Tieto veličiny je možné merať od prietokomerov z impulzným výstupom, od elektromerov z impulzným výstupom, a od vodomerov z impulzným výstupom. Impulzný výstup typu S0 podľa normy DIN 43864 (štandardný pasívny impulzný výstup). Pri meraní prietoku sa merajú aj teploty na výstupe a vstupe do systému a následne sa vypočítava prírastok energie. Tieto teploty je možné použiť aj v systéme HG na iné spracovanie, rozhodovanie. Týmto sa zvýšil počet meraní teplôt z 32 na 40. Takto je možné merať až 8 nezávislých energii. Mesačné uchovávanie energii počas posledných 15 rokov prevádzky je možné voliť aj spomedzi ďalších 5 doplnených vstupov pre meranie impulzov (energii).

1.6.2011 Doplnenie do MaR House Guard možnosť riadenia pomocou OpenTherm+ protokolu. Použitím komunikačného modulu House Guard OpenTherm+ je možné riadiť zariadenia (kole) ktoré majú možnosť dvojvodičového pripojenia OT+. Systém môže fungovať ako odposluch alebo ako riadiaci prvok. Pri odposluchu MaR spracováva všetky potrebné informácie na spojení kotol - OT termostat a pracuje s týmito informáciami. Pri riadení priamo nie je potrebný žiaden OT termostat, lebo ho nahrádza MaR OT+ House Gurard.

15.12.2010 Nový software s podstatne rýchlejším spojením a prenosom dát do programov Setup a View. Prispôsobenie na spoľahlivú prácu pod Windowsom XP x86, Vista x86, 7 x86, Vista x64, 7 x64. Zvýšenie stability v programe View, taktiež doplnenie aktualizácie konštánt programom View a to automaticky aj manuálne.

3.12.2010 Doplnenie možnosti do podmienok typu "Časovač a Kalendárna" vkladať na porovnanie okrem hodnôt aj porovnanie s Konštantami. Ďalej bolo doplnené do každej podmienky možnosť pracovať s Konštantou pri kontrole výstupov „časovačov“ a možnosť priamo zmeniť hodnotu Konštanty na novú hodnotu. Týmto môžeme meniť časové intervaly činnosti, hodnoty konštánt na systéme cez program View alebo to môže regulátor meniť sám na základe iných skutočností v regulačnom systéme.

1.11.2010 Aktualizácia softwaru "firmware" pre regulátor dostupná nie len cez USB ale aj cez internetové LAN TCP/IP spojenie.

11.10.2010 Do programu House Guard SETUP bola doprogramovaná možnosť spojenia s regulátorom priamo po zadaní IP ADRESY na ktorej je regulátor pripojený k sieti. Boli vytvorené vlastné sieťové spojenia priamo s regulátorom bez nutnosti mať nainštalované v systéme prevodníky typu „SIEŤ <-> VSP“, „WizNET_VSP“, „Serial to Ethernet Connector“ atď. Samotné pomocné ovládače a prevodníky generovali v Systéme COM porty ktoré odstupom času bezdôvodne menili svoju aktívnosť. Navyše došlo vytvorením vlastným programovým riešením k nárastu rýchlosti v komunikácii s regulátorom.

10.10.2010 Doplnenie možností robiť aktualizáciu softwaru "firmware" pre regulátor priamo cez software House Guard SETUP a USB spojenia. Týmto môže robiť aktualizáciu každý kto má právo servisu. Takúto zmenu je potrebné vždy prekonzultovať aby nedošlo k nechceným prípadom znefunkčnenia nastavení regulácie, za ktorú nenesiem ZODPOVEDNOSŤ.

22.9.2010 Doplnenie možnosti meniť ofset ekvitermíky 1 a 2, pomocou ľubovoľnej podmienky. Jednou z možností je adaptácia posunu ekvitermickej krivky, v závislosti na rýchlosti časovej zmeny nárastu teploty alebo dosiahnutia požadovanej teploty, v objektoch. Ak nie je potrebný veľký výkon, pre dosiahnutie požadovaných teplôt v objektoch v určitých časových intervaloch, môžeme riadiť nárast teploty, spotreby tepelnej energie. Na druhej strane ak nepostačuje daný výkon, teplota pre dosiahnutie požadovanej teploty, počas určitého časového snímku, môžeme razantnejšie pridávať teplotu aj výkon v ekvitermickej krivke.

21.9.2010 Doplnenie funkcie "Automatického posunu podľa časových úsekov" do prvých dvoch ekvitermík. Pomocou tejto funkcie ekvitermík, môžeme nastaviť dve nezávislé časové úseky (napríklad od 7:00 až 15:00 a 22:00 až 5:00) posun požadovanej teploty, výkonu ekvitermickej krivky. Nastavenie môžeme aplikovať na ľubovoľné dni v týždni, takže jednoducho to môžeme nastaviť len na pracovný týždeň cez deň aj noc a na výkend len cez noc. Týmto posunom môžeme realizovať útlm, alebo nárast, teplôt. Danou možnosťou môžeme ušetriť aj 30% energie potrebnej na vykurovanie v danej sezóne.

5.9.2010 Ročné dňové štatistiky MAX a MIN hodnôt v dni boli rozšírené na štyri nezávisle čidla teploty alebo vlhkosti.

29.8.2010 Doplnenie do prvých dvoch ekvitermík, možnosť riadiť kondenzačné kotle okrem požadovanej teploty kotla aj riadenie podľa minimálne potrebného VÝKONU pre dosiahnutie požadovanej teploty. Tieto regulačne moduly sú dva nezávislé, ktoré môžu riadiť dva nezávislé kotle podľa VÝKONU, alebo pomocou podmienok sa dajú tieto kotle zladiť do jednej funkcie a riadiť akoby jedným kotlom dve nezávisle okruhy. Funkcia oproti riadeniu podľa teploty prispieva k MAXIMÁLNEJ úspore plynu bez rozmýšľania a študovania výkonových a teplotných charakteristík kondenzačného kotla. PS: Kotol (kotle) pracujú len na minimálne potrebnom výkone bez Vašich starostí ako to nastaviť.

28.8.2010 Doplnenie nových možností regulátora a to v oblasti nastavenia špeciálnych výstupov 0,0V až 10,0V je možné ľubovoľnou podmienkou riešiť, výber z dvoch regulačných obvodov menší, rovnaký, konkrétny. Pomocou tejto možnosti vieme nastaviť kondenzačný kotol na teplotu alebo výkon, len minimálne potrebnú v prípadoch ak sa ekvitermicky riadia dve nezávislé okruhy napríklad radiátory a podlahové vykurovanie. Možnosť prispieva k minimálnej spotrebe a čo najefektívnejšiemu využitiu kondenzačných kotlov.

28.8.2010 Funkcia EXPORT podmienok do TXT a import do EXCEL súboru bola doplnená o exportovanie nových možností v oblasti tvorby podmienok a to export podmienok typu "VLHKOSŤ, PREPÍNAČ, ČASOVAČ, VYPÍNAČ, ŠPECIÁLNE VÝSTUPY" atď...

6.8.2010 Doplnenie do regulačného systému možnosť pracovať s čidlami vlhkosti. Čidla merajú relatívnu vlhkosť v rozmedzí 0 až 100 %. Týmto systém umožňuje vytvoriť zdravú mikroklímu v objektoch, reguláciu v objekte na požadovanú vlhkosť, prirodzené vetranie na základe vlhkosti, atď...

6.8.2010 Servis dostal novú možnosť aktivácie spájania sa s regulátorom do programu HG SETUP (menu HESLÁ). Spojenie bez nutnosti zadávať heslo a overovací prístup. Ďalej bol prepracovaný algoritmus výmeny dát medzi regulátorom a PC cez software HG Setup a HG View o úroveň verifikácie prenesených údajov.

28.5.2010 Doplnenie 32 prepínačov (stavov) len do procesu riadenia. Všetky prepínače sú nezávisle a môžu indikovať rôzne stavy v riadiacom systéme, pomocou ktorých môžeme nastaviť určité správanie (útlm, preskočenie, blokovanie čerpadiel, ventilátorov, atď...) celého systému.

27.5.2010 Doplnenie funkcie "SKIP" do riadiaceho procesu. Funkcia umožňuje na základe rozhodovacieho procesu všetkých možných činnosti diagnostiky regulácie po splnení preskočiť určitý súbor podmienok, alebo jednu alebo viac podmienok pre vykonávaní procesu riadenia. Týmto je možne jednoducho aplikovať útlmy celých okruhov, vyradenie niektorých činnosti riadenia, prepnutie na iný druh činnosti riadenia atď...

26.5.2010 Doplnenie 32 časovačov do systému regulácie. Časovače sú nezávisle s možnosťou rozlíšenia 1 sekunda, a nastavením max. času 32767 sekúnd (t.j. cez 9 hodín). Vznikla nová možnosť riadenia regulačného systému na úrovní sekúnd (zapnutie, blokovanie, vypustenie, snímanie, vypnutie, prestavenie, nastavenie časovača atď...) v ľubovoľných časovo sekundových sledov činnosti regulácie, na všetkých alebo konkrétnych okruhov regulácie.

25.5.2010 Doplnenie 32 konštánt (hodnôt) pre prácu s regulátorom. Týmto je možné regulovať systém na zvolené, užívateľom nastavované hodnoty teplôt až na 32+20 lokalít (miestností) nezávisle.

28.4.2010 Regulátor dostal novú možnosť a to pracovať s internými vypínačmi. Interné vypínače sú fiktívne vypínače ktoré netreba fyzicky pripájať na vstupy definované ako logické. Vypínače sa nakonfigurujú vo vnútri regulátora. Samozrejme, že obsluha môže tieto stavy v užívateľskom menu prepínať. Táto možnosť umožňuje napríklad, vyradenie činnosti bazéna, blokovanie vytápania nejakého poschodia, izieb, prioritné režimy, útlmy kúrenia, manuálne režimy a iné... K dispozícií je 10 vypínačov, s informačnými textami na celý riadok displeja.

27.4.2010 Doplnená možnosť nastavenia zobrazovacieho (prepínacieho) času vstupov a výstupov na displeji regulátora v rozmedzí 1 až 5 sekúnd. Týmto si môže užívateľ, alebo servis nastaviť čas podľa vlastných schopností odčítavania informácií z displeja regulátora.

8.4.2010 Regulátor pri teplotnej podmienke dostal ďalšiu novú možnosť. Môžete si do porovnania zvoliť teplotu nastavenú v konfiguračnom systéme následne porovnať z teplotou, konštantou, hodnotou..... Táto možnosť rozšírila počet konštánt z hodnoty 3 na počet 23. Týmto nastavením si môžete voliť teploty v izbách zmenou jednej hodnoty.

6.4.2010 Regulátor pri teplotnej podmienke dostal novú možnosť. Môžete si vybrať priemer zosnímaných teplôt (2 až 5 čidiel) a túto priemernú hodnotu vyhodnotiť, porovnať z teplotou, konštantou, hodnotou..... Táto možnosť sa dá napríklad využiť ak nastavujeme ekvitermiku podľa priemernej teploty zosnímaných hodnôt na jednom poschodí, alebo v iných prípadoch. Ďalšou možnosťou je, že môžeme robiť UPGRADE frimware House Guard regulátora cez internet. Týmto vieme nový software s novými vlastnosťami nahrať do regulátora, a taktiež aj všetky podmienky práce regulátora na systéme upravovať cez internet.

4.4.2010 Nová verzia software House Guard V1.2. Program House Guard View V1.2 poskytuje možnosť exportu všetkých údajov do súboru v textovej forme, pri spojení cez USB alebo Internet. Poskytuje možnosť voľby exportu len vstupov, alebo exportu vstupov aj výstupov. Následne sa tieto údaje dajú spracovať, analyzovať v rôznych databázach alebo importovať do programu Excel a tam s údajmi pracovať vytvárať grafy atd... Okrem tejto možnosti je zvýšená rýchlosť komunikácia medzi regulátorom a PC ( cez USB aj LAN_TCP/IP ) na dvojnásobok u programov House Guard Setup aj House Guard View.

20.3.2010 Začiatok práce na exporte všetkých dostupných informácií o vstupoch a výstupoch regulátora do súboru na záznamové médium (HDD, USB...), pri spustení a navolení v programe House Guard View po stlačení tlačítka ZAZNAM alebo STOP. Takéto dáta je možné načítať napríklad do programu Microsoft Office Excel, Open Office alebo do iných databázových programov, následne využiť dodatočne spracovanie, vizualizácu v grafoch a mnoho iného. Samozrejme k dátam bude prístup aj cez internet.

20.3.2010 Dokončenie nových funkcií programu House Guard View, software plne podporuje ďalšie vlastnosti a to všetky konfiguračné nastavenia regulátora. Obsluha týmto môže robiť zmeny na regulátore priamo cez tento software. Ak je regulátor pripojený na internet, informácie a zmeny sú priamo dostupné pomocou internetu.

3.3.2010 Začiatok práce na nových funkciách v programe House Guard View. Hlavne možnosti zmeny konfiguračných nastavení v regulátore. Týmto nebude potrebne pre zmeny konfigurácií pristupovať priamo k regulátoru, bude stačiť urobiť zmeny v programe VIEW a potvrdiť ich, napríklad aj cez internet, bez nutnosti nachádzať sa v objekte. Ďalšou možnosťou bude doplnenie do riadiaceho systému spolupráca so zariadeniami podporujúce rozhrania a protokoly komunikácie OT+/OT Litle (OpenTherm).

3.3.2010 Doplnenie automatického ukončenia všetkých menu a konfigurácii po určitom čase nečinnosti obsluhy. Ak obsluha korektne neopustí všetky dostupné nastavenia (napríklad v konfiguráciách, v setupe...), nedôjde k tomu že regulátor nebude pokračovať v činnosti práce regulácie, lebo automaticky opustí nastavovacie menu a pokračuje v riadení systému.

2.3.2010 Prepracovanie užívateľského rozhrania konfiguračných bodov v regulačnom systéme. V nastaveniach rozpätí konfigurácii práce podmienok a konfigurácii práce všetkých konštantách bolo doplnené o zobrazenie textovej informácií na celý riadok, aby užívateľ presne vedel čo mení. Týmto sa sprehľadní užívateľovi informácia čo prestavuje v regulačnom systéme v medziach povolených servisom. Textovú informáciu do celého riadku predpíše servis v programe SETUP ktorý mal tieto možnosti zapracované.

1.3.2010 Rozšírenie možností všetkých ekvitermík o možnosť "PID" doťahovania namiešanej teploty. Proporcionálno Integračno Derivačný spôsob namiešania teploty zmiešavacou batériu prispieva ku kvalitatívnejšiemu spôsobu riadenia a dosahovania požadovanej teploty eliminovaním prekmitov teplôt na výstupe. Samozrejme, že ostal aj predošlí spôsob kontroly namiešania teploty, natavením presného času snímania namiešanej teploty. Servis určí spôsob ktorý, je pre daný systém výhodnejší.

14.1.2010 Rozšírenie možností práce s KONŠTANTAMI a EKVITERMIKAMI. Pri konštantách pribudla možnosť voľby ľubovoľného názvu pre konštanty, aký sa Vám páči. Takto pomenovanou konštantou môže zákazník ľahko identifikovať čo mení v konfiguračných bodoch užívateľa. Napríklad nastavíme názov Termost a zvolíme medze MIN a MAX napríklad 15°C až 30°C. Zakomponovaním do podmienok práce môžeme vytvoriť pre zákazníka akísi termostat, na ktorom si bude zákazník nastavovať teplotu v izbe. Fyzicky termostat vôbec nebude treba inštalovať. Alebo jednou zmenou hodnoty môže zákazník meniť všetko čo sa v procese regulácie nastaví, týmto nie je treba voliť viacero konfiguračných bodov pre zákazníka. To je len málo z možnosti.... U Ekvitermík pribudla možnosť určiť MAX a MIN posunutie krivky servisom, tak aby zákazník mohol posúvať celú krivku len servisom stanovenom intervale teplôt. Platí pre všetkých 5 ekvitermík nezávisle.

8.1.2010 Rozšírenie možnosti práce so vstupmi. Pre každý vstup môžeme individuálne určiť čo je na vstup pripojene (napríklad typ teplotného čidla, atď...) a čo je najpodstatnejšie pri vstupoch je, že vznikla nová funkcia a to možnosť individuálneho nastavenia priemerovania hodnôt vstupov. Táto možnosť prináša kvalifikačné skvalitnenie práce so vstupnými hodnotami a skvalitnenie činnosti v rozhodovacom procese riadenia. Okrem toho môžeme voliť množstvo vzoriek spracovania, pre vstupy pri ktorých sme si vybrali priemerovanie.

6.1.2010 Spojenie PC so softwarom House Guard VIEW 1.10 nezmení, nedeaktivuje výstupy ktoré by mohli spôsobiť reštart tepelných čerpadiel ( kompresorov ) alebo peletovacích kotlov ( upchanie peletami ) atď...

5.1.2010 Vylepšenie softwaru House Guard VIEW 1.10 o sprehľadnenie zobrazovania údajov, potlačením zobrazenia nevyužitých vstupov, výstupov, skenerov...

31.12.2009 Ukončenie testovania novej verzie softvéru House Guard SETUP V1.10 a House Guard VIEW V1.10. Následne uvoľnenie a využívanie nových verzii.

30.12.2009 Doplnenie do softvéru House Guard SETUP a VIEW možnosť používania vlastných názvov definovaných užívateľom alebo servisom. Týmto si môžete pomenovať miesto merania podľa vlastnej fantázie.

29.12.2009 Doplnenie ochrannej funkcie čerpadiel do všetkých EKVITERMÍK. V letných mesiacoch alebo ak sa nepoužíva kúrenie, sa raz za týždeň aktivuje čerpadlo ekvitermiky na 30 sekúnd aby nedošlo k (seknutiu) zafixovaniu hriadeľa z dôvodu dlhodobého státia.

26.11.2009 Nová verzia softwaru House Guard V1.10, a tvorba novej verzie softwaru House Guard View 1.10 podpora nových nižšie spomenutých možnosti regulátora.

25.11.2009 Doplnenie celého regulačného systému o tak zvané KONŠTANTY, Hodnoty ktoré môže servis nastaviť a potom všetko s čím regulátor pracuje sa môže s týmito konštantami podmienkovať. Samozrejmosťou je aj konfigurácia konštanty do konfiguračných bodov. Touto zmenou jednej hodnoty môže užívateľ meniť podmienky práce aj na viacerých, všetkých okruhoch regulácie.

23.11.2009 Doplnenie celého regulačného systému o možnosť merať aj tlak a to v rozmedzí 0 až 20000 kPa. Taktiež vydanie novej verzie softwaru o možnosť nastavovať prácu s tlakmi.

20.11.2009 Doplnenie ďalších dvoch nezávislých EKVITERMÍK a to Ekvitermika 4 a Ekvitermika 5. Teraz je možné jedným regulátorom riadiť 5 nezávislých EKVITERMÍK.

19.07.2009 Doplnenie funkcií do programu House Guard View. Jedná sa o doplnenie ďalších informácií zobrazovania ekvitermík. Zobrazovanie výstupu otvárania, zatvárania a výstupu použitého čerpadla všetkých ekvitermík. Ďalej zobrazovanie vstupov všetkých ekvitermík, a farebné odlíšenie všetkých vstupov a výstupov u každej ekvitermiky inou farbou.

25.05.2009 Rozšírenie možnosti pre softvér House Guard VIEW V1.00 o možnosť nahrávania všetkých informácií o stavoch VÝSTUPOV aj VSTUPOV, do video súbora s periodicitou ukladania informácií po 1 sekunde. Týmto je možné odsledovať, diagnostikovať, celý systém, po dobu 1 dňa, týždňa, alebo mesiaca. Takto získame informácie o správaní sa systému priamo na objekte bez nutnosti neustálej kontroly celého systému. Následne sa dá veľmi rýchlo pozrieť, konkrétny stav systému v konkrétny dátum, a čas.

25.05.2009 Ukončenie testovania a uvoľnenie softwaru House Guard VIEW V1.00. Pomocou tohto softwaru je možné zobraziť naraz na obrazovke všetky stavy VSTUPOV aj VÝSTUPOV, všetky ekvitermiky, všetky skenery, a iné informácie. Software sprístupnil komfortné zobrazenie všetkých hodnôt, stavov na jednej obrazovke PC. Okrem toho softvér poskytuje informácie o všetkých hodnotách energií všetkých kalorimetrov vo časovom rozmedzí 180 mesiacov, a teplotné štatistiky v roku z dvoch nezávislých čidiel.

06.05.2009 Ukončenie tvorby dvoch hardwarových simulátorov. Test na konkrétnych domových nastaveniach priamo na regulátoroch. Nastavenie možných stavov snímačov, čidiel a následná diagnostika činnosti regulátorov.

05.04.2009 Doplnenie automatickej funkcie "UP - DOWN" do všetkých ekvitermík. Táto funkcia zabezpečí, že raz za týždeň ak nebeží čerpadlo pre ekvitermiku sa presunie zmiešavacia batéria na obidva krajné polohy. Týmto sa odstráni možný problém zaseknutia "kusnutia" zmiešavacej batérie v letných mesiacoch alebo v čase kedy sa nekúri.


05.04.2009 Vylepšenie činnosti všetkých ekvitermík o činnosť presunu zmiešavacích batérii na neustály chod až do rozdielu 5°C. Následne sa riadi presun až po predvolenom čase ďalšieho snímania požadovanej teploty. Týmto sa maximálne urýchli namiešanie požadovanej teploty na výstupe regulácie, vhodné pre podlahové systémy, kde teplota vchádzajúca do podlahy nesmie presiahnuť hraničné teploty.

01.03.2009 Ukončenie tvorby, uvoľnenie novej verzie softwaru HG SETUP V1.02 rozšírenia regulátora o možnosť konfigurovať (meniť) vybrané hodnoty teplôt, hysterezií, ofsetov ekvitermík z regulačného procesu užívateľom. Rozsah dovolených zmien a určenie konfiguračných bodov určí pre užívateľa servis v procese tvorby podmienok práce regulátora. Rozšírením bude možne takto nadefinovať (0 až 20) konfiguračných bodov s určením MAX, MIN zmeny pre každý bod. Taktiež ďalšie tri body naviazané priamo na ofset všetkých ekvitermík.

25.02.2009 Doplnenie možnosti zálohovať činnosť vybraných častí alebo celého regulačného systému na autonómny zdroj elektrickej energie, pomocou akumulátora a sínusového meniča 300W (600W, 1200W) s jednoduchou riadiacou automatikou pre zabezpečenie dobíjania akumulátora a automatické prepnutie na menič.

18.02.2009 Zahájenie tvorby rozšírenia regulátora o možnosť konfigurovať (meniť) vybrané hodnoty teplôt, hysterezií, ofsetov ekvitermík z regulačného procesu užívateľom. Rozsah dovolených zmien a určenie konfiguračných bodov určí pre užívateľa servis v procese tvorby podmienok práce regulátora. Rozšírením bude možne takto nadefinovať (0 až 20) konfiguračných bodov s určením MAX, MIN zmeny pre každý bod. Taktiež ďalšie tri body naviazané priamo na ofset všetkých ekvitermík.

17.02.2009 Rozšírenie o možnosť pripojiť k regulátoru GSM vstupný modul. Pomocou tohto modulu (po prezvonení, alebo zaslaním SMS správy) sa môže pre užívateľa nastaviť vybraná (želaná, prednastavená) činnosť práce regulátora. Modul má 2 nezávislé výstupy a 2 nezávislé vstupy pre snímanie rôznych stavov (pohybové čidla, polohové, teplotné, iné snímače) následne je možné užívateľa informovať SMS správou alebo prezvonením na mobilný telefón o vzniku tejto skutočnosti.

16.02.2009 Zahájenie tvorby HARDWEROVÉHO simulátora, pre odladenie všetkých možných stavov, situácií navrhnutej regulačnej zostavy. Simulátor bude možne pripojiť priamo na regulátor a zmenou vstupných veličín (teplôt, logických stavov) sa môže sledovať činnosť celkového návrhu.

08.02.2009 (House Guard SETUP V1.01) Doplnenie funkcie posunutie (ofset) pre všetky hodnoty ekvitermickej krivky v rozsahu teplôt -99°C až +99°C.

07.02.2009 (House Guard SETUP V1.01) Doplnenie funkcie GENEROVANIA ekvitermických kriviek na základe zadania dvoch bodov krivky, a nastavenia maximálnej a minimálnej povolenej teploty ekvitermickej krivky.

25.01.2009 Rozšírenie o možnosť pripojiť k regulátoru optické čidla s intenzitou 0,1 lux až 100 lux, s možnosťou nastavenia prahovej úrovne pri použití logického optického vstupu. Možnosť identifikovať horenie v kotloch na miesto čakania zvyšovania teplôt.